Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

A mury nie pną się do góry :(

Blog:  iskierka-dr
Data dodania: 2013-05-31
wyślij wiadomość

No niestety pech mnie nie opuszcza - najpierw gdy była ładna pogoda murarze zapomnieli przyjść, a jak się już pojawili to trudno było cokolwiek zrobić. Skutki ulewnych deszczów dały się nam we znaki. Dodatkowo nie bardzo było gdzie podłączyć pąpę, bo oczywiście energetyka ma czas, i nie obyło się bez wypożyczenia agregatu prądotwórczego.

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Fotki może nie są zbyt wyraźne, ale widać o co chodzi. W trakcie pisania za oknem pojawiło się słońce - więc jest nadzieja że robota ruszy z kopyta od jutra :)

Pędzę do ciebie światło i wodę ;)

Blog:  iskierka-dr
Data dodania: 2013-05-20
wyślij wiadomość

No i zaczęła się akcja z uzgodnieniami przyłączy mediów. Na moje szczęście na działce był już gaz, do kanalizy przykanalik w działce, woda 50 cm od granicy działki no i prąd w zasadzie w granicy działki. Wszystkie uzgodnienia załatwiłem w ciągu tygodnia oprócz oczywiście kogo ........ - energetyki. Odstane 2 godziny w BOK, zapewnienia że wszystko to jest załatwiane na bieżąco a prawda była taka, że jak zadzwoniłem na infolinię dnia 30 od złożenia wniosku to pańcia w słuchawce stwierdzała, że faktycznie czas się za to zabrać. Tak więc dzięki naszemu monopoliście straciłem ok 1 miesiąca bezproduktywnie czekając na zmiłowanie jakiegoś pracownika Taurona. Zapewne wielu z was miało podobne przygody. Cały szczęśliwy pognałem więc do architekta z plikiem dokumentów im pełen nadziei na w miarę szybkie załatwienie sprawy. U architekta okazało się że nie mam jeszcze uzgodnienia z właścicielem kanalizacji deszczowej (nie ma jeszcze takiej w ulicy) i takowe muszę załatwić. Właściwie to nie czekałem długo, mój Urząd Miasta wyjątkowo szybko załatwia takie tematy, bo odpowiedzieli że kanalizacja jest planowana ale nie wiadomo kiedy będzie zrealizowana. Po tym fakcie nic nie stało na przeszkodzie, aby sprawę przejął architekt. Niestety moje oczekiwania były chyba zbyt wygórowane (terminowość, dotrzymywanie słowa, słuchanie tego co mówię w sprawie zmian w projekcie), bo pan architekt średnio się sprawił. Na całe szczęście, przed złożeniem papierów do starostwa dokładnie sprawdziłem zmiany jakie miał nanieść, no i okazało się że zapomniał ... Nie będę się w tym temacie rozpisywał, ale tylko dzięki mojemu zaangażowaniu i osobistemu dostarczaniu brakujących papierów pozwolenie otrzymałem po miesiącu.

 

Po odczekaniu 14 dni zaczęła się budowa.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wytyczone osie fundamentów i pierwsze wykopy pod ławę fundamentową.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Drugi dzień pracy nad ławą ..

blog budowlany - mojabudowa.pl

a na trzeci dzień ława wygladała jak widać. W międzyczasie energetyka zrobiła przyłącze choć do dostawy prądu jeszcze daleko (nawet budowlanego).   

Muszę tutaj nadmienić, że szybkość działania ekipy wzbudziła ogromny podziw w okolicy :)

2Komentarze
jowbres  
Data dodania: 2013-05-22 19:44:14
Witam Jesteśmy z mężem na etapie kupna działki i zamierzamy wybudować dom w systemie szkieletowym. Mam w związku z tym ogromną prośbę do Pana. Czy mógłby Pan przesłać mi na e-mail nazwę firmy z jaka zdecydował się Pan budować swoją Iskierkę? Byłabym wdzięczna, bowiem zdecydowaliśmy się juz na jedną firmę, ale nie wiem czy nie jest droższa. Z góry dziękuję i pozdrawiam - Jowita jowbres@wp.pl
odpowiedz
Data dodania: 2013-05-25 20:53:58
Gratuluje fundamentów.Pozdrawiam...
odpowiedz

To ile to będzie kosztowało ?? ale tak naprawdę

Blog:  iskierka-dr
Data dodania: 2013-05-08
wyślij wiadomość

Mam pewne zaległości we wpisach w związku z załatwianiem pozwolenia na budowę,  ale postaram się nadrobić zaległości. Mam nadzieję, że moje wpisy pomogą przyszłym inwestorom podejmować właściwe decyzje - aby nie dać się wpuścić w maliny ;)

Kontynuując poprzedni wpis - czym dalej w las tym więcej drzew. Czym bardziej szczegółowe pytania - tym oferta droższa. Ponieważ już posiadałem  projekt w szkielecie wraz z zestawieniem drewna, do wyceny tym razem wysłałem skan projektu. I w taki oto sposób ostały się trzy oferty do zaakceptowania w cenach w zakresie od 180 000 do 220 000 zł netto. Oferty oczywiście  wraz z fundamentem z podobnymi materiałami (pokrycie dachu, docieplenie, grubość ścian itp.).  Następnym etapem była wizyta budów aby ocenić umiejętności firm. No i było średnio... niestety...
Oczywiście najgorzej było u gościa z najtańszą ofertą, ale jeden z oferentów prezentował „jakość wystarczającą”, więc wybór padł właśnie na niego choć cena była najwyższa. Wstępnie termin rozpoczęcia prac został  wyznaczony na początek czerwca.
W międzyczasie poskładałem wnioski o wydanie warunków do dostawców mediów – ale o tym następnym razem.
 
blog budowlany - mojabudowa.pl
 
A oto działeczka :)
1Komentarze
Data dodania: 2013-05-09 21:49:26
Niską ceną cieszymy się tylko przez chwilę, dobrą jakością zdecydowanie dłużej :) Będę do Was zaglądać, pozdrawiam Aneta :)
odpowiedz
iskierka-dr
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 71674
Komentarzy: 107
Obserwują: 41
On-line: 9
Wpisów: 47 Galeria zdjęć: 179
Projekt ISKIERKA
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - drewniana-szkielet
MIEJSCE BUDOWY - Piechowice
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2016 styczeń
2015 styczeń
2014 czerwiec
2014 kwiecień
2014 marzec
2013 listopad
2013 październik
2013 wrzesień
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 marzec

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników